O nas

Jesteśmy jednostką badawczo-dydaktyczną należącą do struktur Wydziału Lekarskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z siedzibą przy ul. Chałubińskiego 5 w Warszawie.

W Katedrze zatrudnionych jest 19 osób, w tym 13 pracowników badawczo-dydaktycznych (jeden profesor, 10 adiunktów, 2 asystentów), jeden pracownik dydaktyczny oraz 3 osoby na stanowiskach inżynieryjno-technicznych i technicznych. W naszym zespole jest także doktorantka Szkoły Doktorskiej i stypendystka realizująca zadania w projekcie NCN70K.

Prowadzimy zajęcia dydaktyczne z przedmiotu mikrobiologia ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych dla studentów III rok kierunku lekarskiego. Nauczamy również studentów III roku Faculty of Medicine English Division (ED). Co roku, proponujemy studentom udział w cyklu seminariów w ramach zajęć fakultatywnych zarówno dla kierunku lekarskiego (PL) jak i ED dotyczących aktualnych problemów w rozpoznawaniu, leczeniu i kontroli zakażeń szpitalnych. W Katedrze funkcjonują dwa koła naukowe, w których studenci, młodzi naukowcy mogą realizować swoje zainteresowania badawcze.

W ramach działalności badawczej realizujemy projekty z zakresu bakteriologii, wirusologii i mykologii medycznej, epidemiologii oraz prace zlecone zgodne z profilem działalności Katedry.  Naszym celem jest rozszerzenie współpracy i zdobywanie nowych doświadczeń naukowych i dydaktycznych.